,

ریمپ MVM 550 با ایسیو ME7.9.7 | ریمپ ایسیو ام وی ام ۵۵۰

mvm550

ریمپ MVM 550 با ایسیو ME7.9.7 ( ام وی ام ۵۵۰ )

مشخصات فنی MVM 550

پیشرانه MVM 550 از نوع دو لیتری، چهار سیلندر و تنفس طبیعی بوده که توانایی استخراج نیرویی معادل ۱۳۹ اسب بخار در دور موتور ۵۷۵۰ و گشتاوری برابر با ۱۸۲ نیوتن-متر در دور موتور ۴۳۰۰ را داراست. همچنین گیربکس پنج سرعته دستی و یا جعبه دنده cvt با حالت تیپ ترونیک هفت سرعته، نیروی پیشرانه را به چرخ‌ های جلو انتقال می‌ دهند.

ضمنا پیشرانه ۱٫۸ لیتری نیز در بازار کشور مبدا برای این خودرو عرضه شده که ۱۳۰ اسب بخار قدرت داشته و گشتاور تولیدی آن معادل ۱۷۰ نیوتن-متر است.
وزن این خودرو با پیشرانه دو لیتری به همراه گیربکس دستی، در حدود ۱۳۶۶ کیلوگرم است و این در حالی است که با تجهیز mvm550 به گیربکس CVT، چیزی در حدود ۳۵ کیلوگرم به وزن خالص خودرو اضافه خواهد شد. مخزن سوخت این خودرو بالغ بر ۵۰ لیتر گنجایش دارد.

با ریمپ ایسیو می توان مصرف شهری این خودرو را تا حد قابل قبول ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش داد

پیشرانه ام وی ام ۵۵۰ با یک گیربکس از نوع CVT کوپل شده است که با موتور ماشین نا هماهنگ است و عملکرد چندان راضی کننده ای هم ندارد ، دقیق عمل نمیکند و چندان هوشمند نیست ولی می توان با ریمپ ایسیو هماهنگی بهتری بین موتور و گیربکس ایجاد نمود.

خودروی MVM 550 در بازار ایران جایگاه مناسبی را پیدا کرده است. ECU این خودرو بوش ME7.9.7 می باشد. این مدل ایسیو دارای پردازشگر ST10F275 می باشد. یکی از مشکلاتی که دارندگان این خودرو دارند این است که کشش خودرو در سر بالایی ها ضعیف می باشد. منشا این ایراد در برنامه ایسیو می باشد که از سوی کارخانه و به دلیل استانداردهای یورو۴ ایسیو را محدود کرده است. هنگامی که شما پدال گاز را سریعا تا انتها فشار می دهید. دریچه گاز به دلیل تاخیری که دارد دیر باز شده و شتاب گیری سریع اتفاق نمی افتد. برای رفع این ایراد کسپر تیونینگ می تواند پارامتر های دریچه گاز و گشتاور خودرو تغییر دهد تا شتاب گیری سریع و بی نقض اتفاق بیوفتد.

در ریمپ MVM 550 کسپر تیونینگ می تواند توان و گشتاور موتور را تا ۱۰ اسب بخار و گشتاور را تا ۱۲ نیوتن متر سر چرخ افزایش دهد. همچنین با روش ریمپ ترکیبی که انحصارا در اختیار کسپر تیونینگ می باشد می توانیم مصرف سوخت را تا ۱ لیتر کم کنیم.

از آنجایی که اطلاعات تعویض دنده (معکوس کشیدن ها) در ایسیو ذخیره می شود می توانیم با ریمپ تاخیر دریچه گاز را بهتر کرده و معکوس های خودرو را نیز سریعتر از قبل کنیم.

بطور کلی ریمپ برای این خودرو فواید ذیل را دارد :

۱- کاهش مصرف سوخت
۲- افزایش شتاب
۳- افزایش توان و گشتاور
۴- رافع تاخیر دریچه گاز
۵- رفع کپ اولیه
۶- شتاب گیری بهتر
۷- بهبود کشش خودرو در سربالایی ها
۸- رفع خطای کاتالیست
۹- بهبودن در تعویض دنده ها (نرم تر شدن تعویض دنده و معکوس های سریع تر)
۱۰- کاهش دمای فن ها و خنک کار کردن موتور

اگر کاتالیست خودرو را حذف کرده باشید این امکان وجود دارد که با ریمپ خطای کاتالیست را نیز رفع کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *