,

ریمپ پراید چیست | ریمپ پراید زیمنس ، ۱۱۱ ، ساژم ، صبا

پراید

ریمپ پراید چیست | ریمپ ecu پراید زیمنس ، ۱۱۱ ، ساژم ، صبا

در انجام ریمپ پراید شاهد تغییرات جداول سوخت و جرقه در این خوردو با انواع ایسیو باعث رسیدن به حداکثر توان این موتور هستیم. معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ % افزایش توان بسته به نوع موتور قابل دستیابی است. لازم به ذکر است خودرو های دارای هدرز را می توان تعییرات بیشتری به منظور افزایش توان داد.

Stage 1 ریمپ اکونومیک: در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، سنسور اکسیژن و دریچه گاز به نحوی کار می شود که بدون کاهش توان و گشتاور خودرو مصرف سوخت خودرو نزدیک به ۱۰ % کاهش مصرف سوخت حاصل شود.

Stage 2 ریمپ بر روی موتور استاندارد: در این مرحله بر روی جداول سوخت ،جرقه ، اکسیژن و دریچه گاز به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۰ % حاصل گردد. نکته قابل توجه این است که تمامی تغییرات با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و کیفیت سوخت بنزین ایران کاستومایز می شود تا بدون ایجاد مشکل در موتور و کاهش عمر موتور ارائه گردد. نکته قابل توجه این است که خودروهای  استاندارد که فاقد هدرز، کیت مکش و… اگر بدون در نظر گرفتن کیفیت سوخت اقدام به افزایش زیاد اوانس جرقه برای حصول حداکثر قدرت گردد منجربه ناک (احتراق پیش رس) و افزایش دمای احتراق میگردد. در حالت ناک نرخ انتقال حرارت نزدیک به ۱٫۷ برابر میگردد و گاها باعث ذوب شدن پیستون می شود و همین افزایش دما تخریب کتالیزور را نیز در بر می گیرد. اما کسپر تیونینگ به تمامی بنچ مارک های حاصل از آزمایشات موتور دسترسی داشته و تغییرات را با علم کامل به این موتورها انجام می دهند.

A – در این استیج تاخیر دریچه گاز به طور کامل مرتفع شده و حداکثر توان و گشتاور ممکن به طور واقعی بدست می اید.

B – همچنین امکان حذف سنسور اکسیژن دوم یا غیر فعال کردن و همچنین اصلاح پارامتر ها به طور کامل انجام میگردد.

C – افزایش کاتاف نیز تا محدوده ۷۰۰۰ دور نیز که محدوده ایمنی است انجام میگردد. به درخواست مشتری کاتاف تا دور بالاتر امکان پذیر می باشد اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.

Stage 3 ریمپ بر روی موتور با لوازم افترمارکت و تغییر یافته: در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، اکسیژن و دریچه گاز به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۵% بسته به تغییرات مکانیکی حاصل گردد. در  این استیج که معمولا با نصب هدرز یا حدف کاتالیزور، کیت مکش، تراکم، میل سوپاپ و… همراه است می توان حداکثر اعمال تغییرات را برای حصول حداکثر توان و گشتاور انجام داد. در این استیج معمولا مشتریان از از بنزین با اکتان بالا استفاده نموده و این نکته باعث می شود که قدرت موتور و گشتاور بهبود یافته و احتمال پدیده ناک کمتر شود.

a – همچنین امکان حذف سنسور اکسیژن دوم یا غیر فعال کردن و همچنین اصلاح پارامتر ها به طور کامل انجام میگردد.

b- افزایش کاتاف نیز تا محدوده ۷۵۰۰ دور نیز که محدوده ایمنی است انجام میگردد. به درخواست مشتری کاتاف تا دور بالاتر امکان پذیر می باشد اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد

c-  معمولا در این استیج به هنگام نصب میل سوپاپ با lift  و duration و  lsa بیشتر دور آرام موتور به هم ریخته و علاوه بر لرزش ونوسان دور موتور ، خلاء مانیفولد ورودی کاهش یافته و بوستر ترمز ضعیف عمل میکند که شرکت کسپر تیونینگ با تغییرات روی جداول دور آرام کلیه مشکلات فوق را مرتفع می نماید.

– کاهش مصرف و افزایش شتاب بصورت همزمان

– کاهش و اصلاح دمای فن

– حذف و تغییر و یا حتی اعمال محدودیت سرعت

– حذف و تغییر محدوده کاتاف

– رفع مشکل استارت سرد

– تغییر کات آف انواع خودروها با گیربکس منوآل

– حذف سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی ایسیو

– حذف سنسور میل سوپاپ و حتی سایر سنسور ها از حلقه کنترلی ایسیو

– تنظیم و تغییر دور سلو (آرام) جهت حذف لرزش موتور

مشخصات فنی خودرو پراید صبا

نام خودرو : پراید صبا

کشور سازنده ایران

سال طراحی :  ۱۳۸۸

موتور : ۴ سیلندر ۸ سوپاپه

حجم موتور : ۱۳۲۳ سی سی

تنفس موتور : تنفس طبیعی

انتقال نیرو : دیفرانسیل جلو

حداکثر قدرت : ۶۳ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور : ۱۰۳ نیوتن متر در ۲۸۰۰ دور در دقیقه

جعبه دنده : ۵ دنده دستی

شتاب صفر تا صد :  ۱۵ ثانیه

حداکثر سرعت : ۱۷۰ کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت شهری : ۸٫۸ لیتر

مصرف سوخت جاده ای : ۵٫۶ لیتر

سیکل ترکیبی مصرف سوخت : ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

وزن : ۷۹۰ کیلوگرم

اندازه (میلیمتر) : ۳۹۳۵ طول – ۱۶۰۵ عرض – ۱۴۵۵ ارتفاع

آرایش قرار گیری سیلندرها : خطی مستقیمم

محل قرار گیری موتور : موتور جلو

سیستم سوخت رسانی : انژکتوری پاشش چند نقطه ای

ظرفیت باک : ۳۷ لیتر

استاندارد آلایندگی : یورو ۲

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *