,

ریمپ جک j5 | ریمپ جک جی ۵ | آپدیت گیربکس jac جک

jac-j5-sedan

ریمپ جک j5 | ریمپ جک جی ۵

مشخصات پیشرانه جک j5 اتوماتیک

جک J5 از پیشرانه ای ۱٫۸ لیتری بهره می برد که ساخت شرکت خودروسازی میتسوبیشی به کد ۴g93 می باشد و به نظر خوب و بی نقص عمل می کند اما آن قدرتی که از این موتور توقع می رود بیش ازینهاست و ما قادریم تمام قدرت از دست رفته این پیشرانه را مجدداً به آن برگردانیم، این موتور در مدل اتومات بصورت استاندارد قادر است ۱۴۰ اسب بخار قدرت تولید کند و گشتاورش هم ۱۶۵ نیوتن متر می باشد و با ریمپ می توانید تا ۸ اسب بخار با بنزین معمولی افزایش توان داشته باشید.

ریمپ و چیپ تیونینگ :

در پکیج ریمپ کسپر ، تمامی ایرادات نرم افزاری این خودرو برطرف می گردد و شما شاهد افزایش ۱۰% توان موتور ،افزایش ۱۵ % گشتاور ، رفع تاخیر دریچه گاز ، بهبود شتاب گیری و توانایی دست یابی به سقف سرعت بالاتر نسبت به سابق خواهید بود.

• رفع مشکل مصرف سوخت

وزن اتاق بالا ، گیربکس با ضرایب دنده بلند و عدم سازگاری بنزین باعث می شود مصرف سوخت جک جی۵ به خصوص در شهر بالا می باشد . با ریمپ جک جی۵ می توانیم مصرف سوخت شهری رو کاملا پایین بیاریم چجوری ؟؟ نکته مهم عدم سازگاری با بنزین است، وقتی موتور و برنامه ایسیو با بنزین در جایگاه سازگار باشه نسبت سوخت و هوا AFR در حالت ایده آل قرار میگیره و مصرف خودرو پایین میاد.

جک جی ۵ به علت مشکلات متعددی همچون مصرف سوخت بالای شهری باعث نارضایتی مشتریان شده است ، با تغییرات جدول سوخت و جرقه بدون کاهش توان موتور و افزایش دمای موتور، مصرف سوخت این خودرو را نزدیک به ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش می دهد.

• مشکلات گیربکس مانند دنده مرده رفتن ،تاخیر در معکوس کشیدن و…

یکی دیگر از مشکلات جک جی۵ اتوماتیک که با آپدیت گیربکس و ریمپ بهبود می یابد عدم پاسخ گیربکس در زمان فشردن پدال گاز می باشد که به خصوص در زمان سبقت گیری و سراشیبی ها باعث فشار به موتور و ضعف در شتاب می شود. این موضوع رو مخصوصا زمانی درک میکنید که خودرو در هنگام نیاز به معکوس کشیدن، مقاومت کرده و حالت واماندگی ایجاد می شود.

• رفع ایراد یکسره کارکردن فن

کارکرد زیاد و مداوم فن دور تند باعث لرزش زیاد اتاق جی ۵، بالا رفت مصرف سوخت، خرابی باتری و فشار مضاعف به آلترناتور خودرو می گردد. شرکت کسپر با اصلاح ضریب کار کرد فن به صورت نرم افزاری این ایراد را مرتفع می نماید.

• رفع صدای ناک

ناک یا همان صدای پیستون که چق چق چق در موتور صدا می دهد به شدت باعث کاهش عمر موتور ، افت توان و افزایش مصرف سوخت می گردد. این خودرو می شود. برای رفع این مشکل شما باید بنزین سوپر استفاده کنید یا از مکمل بنزین استفاده کنید. و این هزینه گزافی برای مشتری دارد. ما با ریمپ ایسیو جک جی۵ کالیبراسیون جداول رو با استاندارد یورو ۲ و اکتان ۸۴ سازگار می کنیم که باعث می شود ناک موتور با ریمپ به طور کامل رفع شود.

چوب شدن( ضعیف بودن ترمز) در زمان سرد بودن خودرو

یکی دیگر از مشکلات جک جی ۵ ضعیف بودن ترمز در زمان سرد بودن موتور است، شرکت کسپر به پیدا کردن منشا ایرادات به صورت اصولی و علمی با ایجاد تغییرات به صورت نرم افزاری و اصلاح warm up این ایراد را به صورت ۱۰۰ % مرتفع نموده و خدمت مشتریان گرامی ارائه می دهد.

کپ اولیه و حرکت اولیه ضعیف

به خاطر داشته باشید که بیشترین حالت تولید آلایندگی خودرو در زمان شتابگیری هست به همین علت کمپانی ها با استفاده از دریچه گاز برقی ، باز شدن دریچه گاز رو محدود میکنند. به زبان ساده تر یعنی وقتی شما پدال گاز رو ۵۰ درصد فشار میدید دریچه گاز ۵۰ درصد باز نمیشه !!ایسیو باز شدن دریچه گاز کنترل می کنه تا آلایندگی بالانره و همین باعث ضعف اولیه خودرو میشه و قضیه از اونجا بدتر میشه که گیربکس اتوماتیک ذاتا کند هست و وزن خودرو هم بالا .
ما در کسپر تیونینگ با ریمپ جک جی۵ نسبت باز شدن پدال گاز با دریچه گاز رو خطی می¬کنیم و عکس العمل پدال گاز را به گونه ای اصلاح می کنیم که دیگر شاهد هیچ تاخیری نخواهید بود.

چگونه همزمان با کاهش مصرف ، قدرت موتور افزایش می یابد ؟

جواب این سؤال نیاز به یک توضیح اولیه دارد ، با توجه به صحبت های بالا بعد از ریمپ جک جی۵ برنامه ایسیو با موتور و بنزین معمولی سازگار می شود مصرف سوخت کاهش می یابد و ما در جداول سوخت می توانیم در دورهای بالا (۳۵۰۰ به بالا ) و در شرایط شتابگیری و تخته گاز نسب سوخت به هوا رو در حالت حداکثر قدرت قرار دهیم همین باعث افزایش توان و شتاب میشود.

یعنی وقتی در شهر و اتوبان یا زمانهایی که از سرگاز استفاده می کنید مصرف شما کاهش می یابد و در زمانی که نیاز به شتاب و قدرت در سراشیبی ها دارید از جداول بهینه شده حداکثر قدرت استفاده میکنید.

رفع صدای هووووووو

پس از ریمپ به دلیل سریعتر شدن عکس العمل موتور و کشش بیشتر، حالت واماندگی در دور میانی که منجر به ایجاد صدای هووووی میشد، از بین رفته و به داخل اتاق وارد نمی شود ، هرچند که در بعضی از سایتها روش ایزولاسیون باکس فیلتر هوا نیز بیان شده است.

بعضی از مشتریان می پرسند که آیا در شرکت کرمان¬خودرو با دیاگ زدن متوجه نمی شوند که خودرویشان ریمپ شده ؟
باید بگیم خیر. زیرا دیاگ یک نوع اسکنر می باشد و قابلیت دسترسی به جداول قفل شده ایسیو رو نداره و تغییرات نرم افزاری (ریمپ) در حافظه اصلی وجود دارد و دیاگ فقط به حافظه موقت دسترسی میدهد. پس هیچ شخصی با هیچ نوع دستگاهی نمی تواند ادعا کند که می تواند بفهمد خودرو ریمپ شده.

آیا ریمپ و آپدیت گیربکس از بین نمی رود ؟

سوال خیلی مشتریان این است که آیا بعد از مدتی برنامه پاک نمی شود ، با سرباتری برداشتن پارامترها به حالت اولیه برنمیگرد یا با دیاگ زدن ایسیو ریمپ شده با حالت فابریک بر نمی‌گردد ؟؟ باید بگیم خیر و به هیچ عنوان مگر اینکه در شرایط خاص و خرابی ایسیو با استفاده از دستگاه مخصوص ecu ریمپ شده را دانلود کنند.

چرا خود کارخانه ماشین رو ریمپ نکرده ؟

به علت پاس کردن استانداردهای آلایندگی یورو ۵ ، سازگاری با هر شرایط آب و هوایی ، سازگاری با شرایط سخت ، افزایش عمر موتور در زمان گارانتی ، موتور خودرو را محدود می کنند و مجبور میشن درصد قابل توجهی از توان موتور رو محدود کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *