,

ریمپ تیگو ۷ Remap Tiggo

ریمپ تیگو ۷ Remap Tiggo

معرفی خودروی چری تیگو ۷

Chery Tiggo 7 از سال ۹۷ به عنوان شاسی بلند لوکس چری به بازار ایران عرضه شد و مدعی رقابت با خودروهای کره ای بود.

نکات مثبت:  موتور ۱۵۰۰ توربو شارژ و گیربکس ۶ سرعته دوال کلاچ 

نکات منفی: ضعف شروع حرکت در ترافیکها و لگ lag  توربو 

مزایای ریمپ چری تیگو ۷

رفع تاخیر پدال گاز برقی

در اکثر خودروهای اتوماتیک حال حاضر جهان از پدال برقی استفاده می شود. علت استفاده از پدال برقی، کنترل گشتاور موتور می باشد اما اگر ایسیو با شرایط آب و هوایی محل استفاده خودرو آداپته نشده باشد، شاهد تاخیر در گاز خوردن موتور هستیم. شرکت کسپر با اصلاح جداول دریچه گاز، این تاخیر را به کلی برطرف می گرداند.

رفع ایراد لگ توربو

در کنار تمام مزایای توربوشارژ، یکی از ایرادات همیشگی موتورهای توربو، لگ lag توربو بوده است. علت رخ دادن این قضیه، اینرسی اولیه قطعه توربو شارژ برای رسیدن به ماکزیمم دور لازم می باشد که به Spool مشهور است. یعنی ما نیاز به زمانی داریم که توربوشارژ از صفر به بیست هزار دور بر دقیقه برسد تا ماکزیمم بوست را تهیه کند. این زمان مورد نیاز به لگ توربو مشهور است که بصورت کپ زیر پای راننده احساس می شود.  معمولا در بعد از شروع حرکت و ابتدای دورگیری موتور برای لحظه ای احساس می شود. در برنامه ریمپ با زودتر فعال کردن توربو شارژ تلاش شده این تاخیر به حداقل خود برسد.

اصلاح رفتار گیربکس اتوماتیک تیگو

استفاده از گیربکس اتوماتیک دوال کلاچ DCT موجب بهبود عملکرد این خودرو نسبت به نوع CVT می باشد. اما اکثر دارندگان از نوع حرکت خودرو در ترافیک گلایه دارند و شروع حرکت این گیربکس را به نوعی محدود شده احساس می کنند. در برنامه شرکت کسپر رفتار خودرو در ترافیک بهبود می یابد. افزایش ریسپانس گیربکس به معکوس کشیدن از دیگر نکات مثبت ریمپ می باشد.

افزایش کشش و توان تیگو

خیلی از افرادی که خودروی توربو سوار می شوند تصور می کنند این موتورها به دلیل بازده بالاتر نسبت به نوع اتمسفریک نیاز به ریمپ ندارند.این تصور اشتباه است. افزایش توان حداقل ۱۰ اسب بخاری و ۱۵ نیوتن متری گشتاور به دلیل کالیبراسیون موتور با بنزین بی کیفیت جایگاهها یکی از بهترین نتایج ریمپ می باشد. این کار موجب افزایش عمر موتور و قطعه توربو شارژ نیز می شود. به عبارتی راندمان (افزایش توان) خودروهای توربو شارژ با ریمپ بهتر از نوع اتمسفریک جواب می دهد.

نمادی داخلی تیگو 7
نمای داخلی تیگو ۷

ریمپ ایسیو چری تیگو ۷

خودروی چری تیگو۷ از موتور ۱۵۰۰ سی سی به همراه سامانه توربوشارژ به قدرت ۱۴۷ اسب بخار و ماکزیمم گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر بهره می برد و با ایسیو بوش ME17 عرضه شده است. ایسیو ME17 این خودرو از نوع جعبه پلاستیکی مشکی بوده و روند ریمپ آن با توجه به توربو بودن موتور نیاز به آگاهی از جداول بوست توربوشارژ دارد و می بایست با شناخت کافی اقدام به ریمپ نمود. بدیهی است عدم شناخت کافی موجب آسیب دیدگی قطعه توربو شارژ می شود.

ایسیو تیگو 7
ECU Tiggo 7
ایسیو Tiggo 7
.

خلاصه مزایای ریمپ چری تیگو ۷

  • رفع لگ Lag توربو 
  • افزایش کشش و گشتاور تا ۱۵%
  • افزایش توان موتور تا ۹ اسب بخار
  • کاهش مصرف سوخت تا ۱۰% 
  • افزایش واکنش (ریسپانس) پدال گاز و رفع تاخیر
  • افزایش سرعت نهایی (تاپ اسپید)
  • حذف سنسور اکسیژن دوم در صورت حذف کاتالیست
  • آپدیت گیربکس و افزایش سرعت عمل در معکوس دهی
  • اصلاح جداول گشتاور جهت دورگیری یکنواخت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *