,

ریمپ تیگو ۵ Remap Tiggo

ریمپ تیگو ۵ Remap Tiggo

معرفی خودروی تیگو ۵

نکات منفی تیگو ۵: ایراد کشش، تأخیر پدال گاز، ضعف شروع حرکت در دنده عقب که موجب فشار مضاعف به گیربکس می شود.

نتایج مثبت ریمپ چری تیگو ۵

رفع تاخیر (کپ) پدال گاز 

یکی از ایرادات این خودرو که همیشه توسط مشتری اعلام می گردد عدم واکنش مناسب پدال گاز در شروع حر کت می باشد. در شرکت کسپر با اصلاح بهینه جداول دریچه گاز در برنامه این خودرو، این ایراد برطرف شده است.

رفع مکث اول در شروع حرکت

از دیگر ایرادات نرم افزاری تیگو۵ که با ریمپ کاملاً برطرف می شود، مشکل شتابگیری این خودرو می باشد که مالکان اظهار دارند خودرو دیر دور می گیرد. در پکیج ریمپ شرکت کسپر ، با اصلاح جداول گشتاور این نقص بهبود می یابد.

کاهش مصرف سوخت تیگو ۵

اگرچه شرکت مدیران خودرو رقم ۹ لیتر در صد کیلومتر را به عنوان مصرف متوسط برای این خودرو اعلام کرده است اما دارندگان این خود رو تا رقم ۱۳ لیتر در صد کیلومتر را نیز برای آن عنوان نموده اند. علت اصلی این مشکل عدم تطابق برنامه ایسیو با بنزین بی کیفیت ارائه شده در جایگاهها می باشد. در ریمپ کسپر این مشکل برطرف می گردد و توسط نرم افزار خودرو بهینه سازی میشود.

رفع صدای ناک

به دلیل کالیبراسیون برنامه خودرو با استاندارد آلایندگی یورو۵ ، شاهد به هم خوردن نسبت AFR در دورهای میانی هستیم که با در نظر گرفتن بنزین اکتان پایین در جایگاهها، منجر به ایجاد احتراق پیشرس می شود که به صدای ناک مشهور است اما از دید عوام به غلط به صدای سوپاپ مشهور است! این معضل نیز با برنامه ریمپ کسپر به کلی برطرف می شود.

رفع مشکل واماندگی در دنده عقب

تقریباً در تمامی خودروهای تیگو۵، هنگام حرکت با دنده عقب در سربالایی شاهد مشکل واماندگی یا به گفته مالکان جون کندن هستیم. این ایراد به دلیل عدم کالیبراسیون صحیح ایسیو بین دریچه و گشتاور رخ می دهد و بعد از ریمپ به کلی برطرف می شود.

آپدیت ایسیو و بالا بردن واکنش گیربکس به فشار پدال

گلایه خیلی از دارندگان مدل اتوماتیک این است که در زمان نیاز به معکوس کشیدن گیربکس به موقع عمل نکرده و تاخیر دارد. در پکیج ریمپ این خودرو ایسیو گیربکس نیز آپدیت شده و سرعت عملکرد آن نسبت به سابق ۴۵% بهبود می یابد. علت این اتفاق نوع طراحی گیربکسهای CVT است که اصرار نابجایی به عملکرد در دورهای پایین دارند.

ecu cherry tiggo 5
ایسیو چری تیگو 5
Tiggo 5 ECU

ریمپ ایسیو چری تیگو ۵

خودروی تیگو۵ با موتور ۲۰۰۰ سی سی با کد SQR484F  دارای قدرتی معادل ۱۳۸ اسب بخار می باشد و وزن خودرو ۱۵۳۵ کیلوگرم بوده که وزن قابل توجهی می باشد. این خودرو برنامه ریزی حرفه ای تری را می طلبد که بتواند اثر منفی وزن بالا را خنثی کند تا حس سنگینی حرکت کمتر به راننده منتقل شود. ایسیو این خودرو ME17 می باشد. سری ایسیو های ME17 دارای قفل نرم افزاری انحصاری می باشند. یعنی هر ایسیو بصورت اختصاصی دارای قفل نرم افزاری می بوده و عدم رعایت این نکته موجب از کار افتادن میکروی مرکزی برد ایسیو می شود.

چکیده مزایای ریمپ چری تیگو ۵

 • رفع ایراد واماندگی در دنده عقب در حرکت در سراشیبی
 • شروع به حرکت تیزتر و کاهش لختی شروع حرکت از سکون
 • افزایش قابل توجه کشش و گشتاور در مسیرهای شیبدار (سربالایی ها)
 • افزایش توان موتور تا ۵ اسب بخار
 • افزایش کات آف به میزان دلخواه 
 • افزایش واکنش پدال گاز
 • رفع صدای ناک  در دور پایین
 • افزایش شتاب صفرتاصد به میزان ۲ ثانیه
 • افزایش سرعت نهایی (تاپ اسپید)
 • حذف سنسور اکسیژن دوم در صورت حذف کاتالیست
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *