,

ریمپ تیبا ۲ ، ریمپ ecu تیبا ، شتاب ۰ تا ۱۰۰ تیبا ریمپ شده

تیبا ۲
 

مزایای ریمپ

در صورتیکه موتور خودرو در بهترین شرایط عملکردی باشد می توانیم با بنزین معمولی خودرو را تا ۵ اسب بخار تقویت کرده (بدون تجهیزات) و تا ۷ نیوتن متر گشتاور را افزایش دهیم در حالیکه در حالت طبیعی شاهد افزایش مصرف نخواهید بود. باید دانست خودروهای تیبا، تیبا۲ که از یک موتور و ایسیو بهره میبرند، در بهترین شرایط دارای ۷۲ اسب بخار قدرت سر چرخ هستند (این اعداد از تست داینو بدست آمده و طبیعتا با اعداد فکاهی کاتالوگ ها فرق دارد، زیرا اعداد اعلامی توسط کارخانه ها، اعداد سر فلایویل هستند اما بصورت طبیعی از فلایویل تا سر چرخ مقداری افت توان داریم که متاسفانه هیچ گاه به آن اشاره نمی شود چون برای آنها تبلیغات منفی به حساب می آید.)

بطور کلی مشتری می تواند سه پکیج ریمپ را انتخاب کند:

* پکیج اکونومی: بدون افزایش توان ، فقط جهت کاهش مصرف سوخت (مناسب برای کسانیکه از خودرو برای کار یا آژانس استفاده می کنند.)

* پکیج شهری: تا ۵ اسب بخار افزایش بدون افزایش مصرف سوخت و ۷ نیوتن متر افزایش گشتاور

* پکیج ریسینگ: ۸ اسب بخار با اندکی افزایش مصرف سوخت و ۱۱ نیوتن متر افزایش گشتاور (داشتن تجهیزات تقویتی در این پکیج الزامیست)

خودروی تیبا تا کنون با سه نوع ایسیو ارائه شده:

۱) کانتیننتال ۹۱ تا ۹۲

۲) کروز (یورو۴) از ۹۲ به بعد

۳) LZNF چینی از ۹۵ به بعد

در مورد خودروی ساینا دنده دستی:

۱) کروز (زیمنس) از ۹۶

۲) LZNF از سال ۹۷

رفع مشکل مصرف سوخت

الزام کامپیوتر خودرو به رعایت استاندارد یورو۴ ، گیربکس با ضرایب دنده سنگینتر نسبت به پراید و اتاق سنگینتر و عدم سازگاری بنزین باعث می شود مصرف سوخت تیبا به خصوص در شهر بالاتر از حد انتظار باشد . با ریمپ تیبا می توانیم مصرف سوخت شهری رو کاملا پایین بیاریم چجوری ؟؟ نکته مهم عدم سازگاری با بنزین است، وقتی موتور و برنامه ایسیو با بنزین در جایگاه سازگار باشه نسبت سوخت و هوا AFR در حالت ایده آل قرار میگیره و مصرف خودرو پایین میاد. (بدون در نظر گرفتن نوع رانندگی و انتخاب صحیح دنده ها ) ، شرکت کسپر تیونینگ با تغییرات جدول سوخت و جرقه بدون کاهش توان موتور و افزایش دمای موتور، مصرف سوخت این خودرو را نزدیک به ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش می دهد.

کاهش دمای فن

برای آن دسته از مشتریانی که در شهرهای گرم کشور ساکن هستند و نیاز به پایین آوردن دمای کار کرد موتور دارند می توانند از این آپشن استفاده کنند و دمای روشن شدن فن را برای این دسته از مشتریان پایین می آوریم البته برای حصول نتیجه بهتر است از ترموستات ۷۶ درجه نیز استفاده کنند تا سیستم خنک کننده خودرو تحت فشار قرار نگیرد.

رفع صدای ناک

ناک یا همان صدای پیستون که چق چق چق در موتور صدا می دهد به شدت باعث کاهش عمر موتور ، افت توان و افزایش مصرف سوخت می گردد. این خودرو می شود. برای رفع این مشکل شما باید بنزین سوپر استفاده کنید یا از مکمل بنزین استفاده کنید. و این هزینه گزافی برای مشتری دارد. ما با ریمپ ایسیو تیبا کالیبراسیون جداول رو با استاندارد یورو ۲ و اکتان ۸۴ سازگار می کنیم که باعث می شود ناک موتور با ریمپ به طور کامل رفع شود.

کپ اولیه و شروع حرکت اولیه ضعیف

در برنامه ریزی ایسیو خودروهای یورو۴ عکس العمل پدال گاز کم شده و نتیجه نهایی به این شکل می شود که شما شاهدید خودرو دیر گاز می خورد حتی خودرویی که پدال سیمی دارد اما دور گرفتن کندتر از فشار پا بر پدال گاز است! ما در کسپر تیونینگ با ریمپ تیبا نسبت باز شدن پدال گاز با دریچه گاز رو خطی میکنیم و عکس العمل پدال گاز را به گونه ای اصلاح می کنیم که دیگر شاهد هیچ تاخیری نخواهید بود و شما بعد از ریمپ تازه شاهد حرکت منطقی و سریع این خودرو خواهید بود.

رفع مکث و کُپ بین دنده یک و دو

بعد از ریمپ شما قادر خواهید بود که در حین شتابگیری بدون از دست دادن زمان وارد دنده دو شده و به شتابگیری ادامه دهید، باید دانست به دلیل مکث بین تعویض دنده یک و دو شاهد افت دور موتور و از دست دادن زمان در حین شتابگیری خواهیم بود که این نقیصه به طور کامل با ریمپ این خودرو برطرف خواهد شد.

چگونه همزمان با کاهش مصرف ، قدرت موتور افزایش می یابد ؟

جواب این سؤال نیاز به یک توضیح اولیه دارد ، با توجه به صحبت های بالا بعد از ریمپ تیبا برنامه ایسیو با موتور و بنزین معمولی سازگار می شود مصرف سوخت کاهش می یابد و ما در جداول سوخت می توانیم در دورهای بالا ۳۳۰۰ به بالا ) و در شرایط شتابگیری و تخته گاز نسب سوخت به هوا رو در حالت حداکثر قدرت قرار دهیم همین باعث افزایش توان و شتاب میشود. یعنی وقتی در شهر و اتوبان یا زمانهایی که از سرگاز استفاده می کنید مصرف شما کاهش می یابد و در زمانی که نیاز به شتاب و قدرت در سراشیبی ها دارید از جداول بهینه شده حداکثر قدرت استفاده میکنید.

افزایش برد خودرو در حالت گازCNG

یکی دیگر از مزایای ریمپ برای خودروهای تیبا دوگانه سوز، افزایش برد این خودروها در حالت گاز است! بنابراین شما شاهد این خواهید بود مصرف گاز خودرو نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

توان حذف سنسور دوم اکسیژن در صورت حذف کاتالیست

اگر خودروی شما دارای خطای فرسودگی کاتالیست باشد یا کاتالیست ماشین خود را حذف کرده باشید و به همین دلیل چراغ چک خودرویتان روشن باشد یا این خطا را دایم داشته باشید ، ما قادر هستیم تا این خطا را برای همیشه حذف کرده و چراغ چک را خاموش کنیم.

توانایی حذف سنسور میل سوپاپ

اگر خودروی شما بصورت دایم دچار مشکل خطای سنسور میل سوپاپ است و یا رفع این ایراد موجب صرف هزینه هنگفتی می باشد، می توانیم این سنسور را برای شما از ایسیو حذف کنیم بدون آنکه در عملکرد خودرو خللی ایجاد شود.

بعضی از مشتریان می پرسند که آیا در شرکت سایپا با دیاگ زدن متوجه نمی شوند که خودرویشان ریمپ شده ؟

باید بگیم خیر. زیرا دیاگ یک نوع اسکنر حافظه موقت می باشد و قابلیت دسترسی به جداول قفل شده کامپوتر خودرو را ندارد و تغییرات نرم افزاری (ریمپ) در حافظه اصلی وجود دارد و دیاگ فقط به حافظه موقت دسترسی میدهد. پس هیچ شخصی با هیچ نوع دستگاهی نمی تواند ادعا کند که می تواند بفهمد خودرو ریمپ شده یا نه.

آیا ریمپ از بین می رود ؟

سوال خیلی مشتریان این است که آیا بعد از مدتی برنامه پاک نمی شود ، با سرباتری برداشتن پارامترها به حالت اولیه برنمیگرد یا با دیاگ زدن ایسیو ریمپ شده با حالت فابریک بر نمی‌گردد ؟؟ باید بگیم خیر و به هیچ عنوان مگر اینکه در شرایط خاص و خرابی ایسیو با استفاده از دستگاه مخصوص ecu ریمپ شده را مجددا دانلود یا برنامه ریزی کنند. (توجه ، درصورتیکه خودرو در نمایندگی مجدداً دانلود یا ریمپ شود، برنامه خودرو شما به حالت استاندارد خود بر می گردد.)

چرا خود کارخانه ماشین را ریمپ نکرده ؟

به علت پاس کردن استانداردهای آلایندگی یورو ۴ ، سازگاری با هر شرایط آب و هوایی ، سازگاری با شرایط سخت ، افزایش عمر موتور در زمان گارانتی ، موتور خودرو را محدود می کنند که متاسفانه درصد قابل توجهی از توان موتور را محدود می کنند.

آیا با ریمپ معاینه فنی خودرو از بین می رود؟

هیچ وقت خودروسازان کشور به فکر مصرف سوخت یا راندمان بهتر گرفتن از موتور نبوده اند، معیار آنها فقط استاندارد آلایندگی است در حالیکه در ریمپ شرکت کسپر بدون از بین رفتن استاندارد آلایندگی؛ خودروی شما ریمپ می شود.

برداشتن کاتاف ایسیو

درصورت تمایل مشتری می توان کاتآف خودرو را از ۵۲۰۰ به ۶۵۰۰ دور افزایش داد اما افزایش بیشتر ازین مقدار واقعا برای موتور ضرر دارد و به هیچ عنوان کارشناسان کسپر توصیه نمی کنند. افرادی که تمایل به رانندگی در این محدوده را دارند باید بدانند که لازم است موتور خودرو به تجهیزات تقویتی نظیر کیت مکش مجهز شود تا راندمان موتور در دورهای بالا حفظ شود.

کاتاف رگباری

آن دسته از مشتریانی که با دستکاری اگزور خود ، علاقمند به ایجاد کات آف رگباری هستند ، می توانند با اعلام این موضوع بصورت رایگان این آپشن را در پکیج ریمپ خود دریافت کنند.

افزایش دور آرام و رفع ایراد لرزش درجا

در حالت عادی دور موتور خودروی تیبا حدود ۷۲۵ است ، و درصورتیکه به دلیل افزایش کیلومتر یا بالابودن کارکرد خودرو یا ضعف کویل ها، شاهد لرزش درجا هستید می توانیم با اندکی بالابردن دور موتور به دور آرام مثلاً به ۸۵۰دور بر دقیقه و اصلاح جدول warm up ، این لرزش را برای همیشه برطرف کنیم و از شر لرزش درجا راحت شوید. یادتان باشد این آپشن رایگان است اما با یادآوری مالک انجام می شود زیرا این اقدام بصورت سفارشی انجام می پذیرد و در حالت عادی بر روی پکیج ریمپ اعمال نمی گردد.

هزینه ریمپ پس از تست خودرو توسط مشتری و پس از کسب رضایت کامل دریافت می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *