,

دی اف ام DFM ریمپ اچ سی کراس | ریمپ H30 Cross دانگ فنگ و رفع مشکلات

دانگ فنگ

ریمپ اچ سی کراس | ریمپ H30 Cross دانگ فنگ و رفع مشکلات

دانگ فنگ H30 کراس، خودرویی است هاچبک که از قواعد طراحی Cross ها (نه کراس اوورها) در آن استفاده شده است. یعنی این خودرو هاچبک چینی به ظاهری شبیه به کراس اوور مزین شده است و تنها تغییرات جزئی در تقویت H30 صورت گرفته است. H30 کراس به موتور ۱٫۶ لیتری ۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتن متر ( سری موتورهای TU5 پژو) مجهز است و گیربکس چهار سرعته اتوماتیک استپ گیت Aisin ژاپن برای انتقال قدرت به چرخ های جلو انتخاب شده است.

پیشرانه TU5 در نظر گرفته‌شده که پیشرانه‌ای بنام برای بازار خودرویی کشور محسوب می‌شود استفاده از این پیشرانه سال ها است نیروبخش بسیاری از محصولات ریز و درشت بزرگترین خودروساز کشورمان بوده، باعث شده تا به میزان کافی خیال خریداران بالقوه اچ ۳۰ کراس راحت شده و شک ایشان را به یقین بدل نماید؛ چرا که حداقل از بابت خدمات فنی و لوازم یدکی پیشرانه، دچار تشویش نخواهند شد.

این پیشرانه به‌صورت چهارسیلندر خطی بوده و حجمی معادل ۱٫۶ لیتر، ۱۰۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن‌متر گشتاور دارد. شرکت دانگ‌فنگ به‌منظور انتقال قدرت تولیدشده توسط این پیشرانه به چرخ‌های جلو، از گیربکس ساخته‌شده کمپانی ژاپنی AISIN استفاده کرده است که گرچه تکنولوژی ساخت آن کمی قدیمی بوده، اما از کیفیت مطلوبی برخوردار است و تعویض دنده‌های نرمی را برای خودرو به همراه دارد. قابلیت تیپ ترونیک در گیربکس این خودرو وجود ندارد اما شرکت دانگ‌فنگ حالت‌های Sport (برای دستیابی به حداکثر توان پیشرانه)، Snow (برای استفاده در جاده‌های برفی و لغزنده)، O/D ( حالت اوور درایو که باعث می‌شود خودرو فقط با سه دنده حرکت ‌کند)، ۲ (معادل استفاده از دنده دو در گیربکس‌های دنده دستی)، L (معادل استفاده از دنده یک در گیربکس‌های دنده دستی) را برای این به اصطلاح کراس‌اوور خود در نظر گرفته است. طبق ادعای شرکت ایران‌خودرو این پیشرانه به‌طور ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرفی معادل ۷ لیتر دارد که کمی بیشتر از این‌ها از آن انتظار می‌رود! شتاب صفرتا صد کیلومتر رسمی اعلام‌شده برای H30 کراس ۱۲٫۵ ثانیه در مدل‌های اتوماتیک بوده است، درحالی‌که در واقعیت ما با عددی در حدود ۱۴٫۵ الی ۱۶ ثانیه مواجه شدیم که با توجه به وزن ۱۲۳۰ کیلویی (۲۰۰ کیلو سنگین‌تر از ۲۰۶ تیپ ۵) این خودرو چندان هم دور از انتظار نبوده است.

مزایای ریمپ:

یکی از نقاط ضعف دانگ فنگ اچ سی کراس کالیبراسیون ecu خودرو با بنزین اکتان ۹۴ است . در مدل های قبلی این خودرو ایسیو موتور از نوع بوش ME 7.4.4 بود که با استاندارد آلایندگی یورو ۴ منطبق بود اما در مدل های جدید ای سی یو خودرو از نوع بوش ME7.8.8 است . نسل جدید این ایسیو برای پاس کردن آلایندگی یورو ۵ کالیبراسیون شده و مشکل حاد از آنجا شروع می شود که شما بنزین یورو ۲ با اکتان ۸۴ در خودرو یورو ۵ که با بنزین اکتان ۹۴ کالیبره شده استفاده می کنید.

شرکت های خودرو سازی موظف هستند که به عل استاندارد های آلایندگی جهانی محیط زیست ، تولیدات خودشون رو با استاندارد یورو ۵ سازگار کنند و این شروع مشکل ما در ایران است‌…

ناک یا صدای پیستون باعث مرگ موتور می شود:

ناک یا همان صدای پیستون که چق چق چق در موتور صدا می دهد به شدت باعث کاهش عمر موتور ، افت توان و افزایش مصرف سوخت موتور tu5 این خودرو می شود. برای رفع این مشکل شما باید بنزین سوپر استفاده کنید یا از مکمل بنزین استفاده کنید. و این هزینه گزافی برای مشتری دارد. ما با ریمپ ایسیو اچ سی کراس کالیبراسیون جداول رو با استاندارد یورو ۲ و اکتان ۸۴ سازگار می کنیم که باعث می شود ناک موتور با ریمپ به طور کامل رفع شود.

علت مصرف سوخت بالای اچ سی کراس

وزن اتاق بالا ، گیربکس با ضرایب دنده بلند (گیربکس aisin) و عدم سازگاری بنزین باعث می شود مصرف سوخت h30 cross به خصوص در شهر بالا می باشد . با ریمپ ecu h30 cross می توانید مصرف سوخت شهری رو کاملا پایین بیارید ؟؟!!!
چجوری ؟؟ نکته مهم عدم سازگاری با بنزین است، وقتی موتور و برنامه ایسیو با بنزین در جایگاه سازگار باشه نسبت سوخت و هوا AFR در حالت ایده آل قرار میگیره و مصرف خودرو پایین میاد.

عدم عملکرد مناسب گیربکس

یکی دیگر از مشکلات اچ سی کراس که با آپدیت گیربکس و ریمپ بهبود می یابد عدم پاسخ گیربکس در زمان فشردن پدال گاز می باشد که به خصوص در زمان سبقت گیری و سراشیبی ها باعث فشار به موتور و ضعف در شتاب می شود. این موضوع رو مخصوصا زمانی درک میکنید که خوردو شما با مکث بسیار زیادی از دنده ۲ به ۱ معکوس می‌کشه.

کپ اولیه و حرکت اولیه ضعیف

به خاطر داشته باشید که بیشترین حالت تولید آلایندگی خودرو در زمان شتابگیری هست به همین علت کمپانی ها با استفاده از دریچه گاز برقی ، باز شدن دریچه گاز رو محدود میکنند. به زبان ساده تر یعنی وقتی شما پدال گاز رو ۵۰ درصد فشار میدید دریچه گاز ۵۰ درصد باز نمیشه !!ایسیو باز شدن دریچه گاز کنترل می کنه تا آلایندگی بالانره و همین باعث ضعف اولیه خودرو میشه و قضیه از اونجا بدتر میشه که گیربکس اتوماتیک ذاتا کند هست و وزن خودرو هم بالا .

ما در کسپر تیونینگ با ریمپ اچ سی کراس باز شدن پدال گاز با دریچه گاز رو خطی میکنیم و عملکرد پدال گاز شبیه دریچه گاز سیمی میشه.

موتور داغ و دمای زیاد آب h30 cross

کلا موتور های tu5 موتورهای به اصطلاح گرمی هستند . فن دور کند این موتورها در دمای ۹۷ درجه و دور تند در ۱۰۵ درجه کار میکند و موتور در این رنج حرارتی ایده‌آل کار میکند، اما وقتی اچ سی کراس دارید متوجه میشوید که در تابستان و در زمانی کولر گیری وقتی به خودرو فشار میارید فن ها کار میکنند ولی دما پایین نمیاد. در بررسی مشکلات اچ سی کراس این ایراد به علت رادیاتور کوچک آب اتفاق می افتاد که ظرفیت خنک سازی آب رو ندارن. ما با ریمپ ایسیو دانگ فنگ h30 cross فرمان روشن شدن فن دور کند و تند رو به مقدار ۵ درجه پایین تر میاریم و همین باعث میشه آب رادیاتور فرصت خنک شدن بیشتری پیدا کنه و دمای آب از خط وسط آمپر عبور نکنه.

چگونه همزمان با کاهش مصرف ، قدرت موتور افزایش می یابد !!!

الان منطقی براتون بررسی میکنیم ، با توجه به صحبت های بالا وقتی بعد از ریمپ h30 کراس برنامه ایسیو با موتور و بنزین سازگار می شود مصرف سوخت کاهش می یابد و ما در جداول سوخت می توانیم در دورهای بالا (۳۵۰۰ به بالا ) و در شرایط شتابگری و تخته گاز نسب سوخت به هوا رو در حالت حداکثر قدرت قرار دهیم همین باعث افزایش توان و شتاب میشود.

یعنی وقتی در شهر و اتوبان یا زمانهایی که از سرگاز استفاده می کنید مصرف شما کاهش می یابد و در زمانی که نیاز به شتاب و قدرت در سراشیبی ها دارید از جداول بهینه شده حداکثر قدرت استفاده میکنید.

مزایای ریمپ

مصرف سوخت شهری نیم تا یک لیتر کاهش پیدا کنه

قدرت موتور تا ۵ اسب بخار افزایش پیدا می‌کنه

کاهش دمای آب موتور

رفع محدود سرعت

رفع تاخیر و کپ اولیه گاز

رفع ایراد احتراق ناقص

رفع خطای کاتالیست

بهبود عملکرد گیربکس

رفع ناک و صدای پیستون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *